Duben 2011

Beta-verze češtiny na DA2!!!

28. dubna 2011 v 19:59 | KyShi |  Newsky a zajímavosti z herního světa
Tak je to konečně tady! Správně měla být už v pondělý, ale vyskytly se menší ,,překážky,,. Upřímně jsem od úterka každou chvíli koukala na zing.cz, jestli už tam nebude. A konečně dnes, když jsem přišla ze školy, jsem měla štěstí. Čeština zatím obsahuje drobné chyby a má jen mužský rod. Ještě, jelikož jde zřejmě o testovací verzi, je před každou větou číslo. Ale určitě je lepší než ta google-čeština, co byla do teď jako jediná k mání :). Češtinu jsem nainstalovala za chvilinku a bez problémů zatím funguje. Musím pogratulovat Marku Tvrdému a jeho týmu za tak rychlý překlad. Někde jsem totiž četla, že původně měla být až o Vánocích (což už bych s čekáním asi nevydržela XD).

Velikost souboru: 3,36 MB


Už se nemůžu dočkat :)

24. dubna 2011 v 23:38 | KyShi |  Co se jinam nevešlo...

OMG už zííítra!!! Nemůžu si to odpustit, chtěla jsem o tom psát až to vyjde, ale nemohla jsem si pomoct n_n! A o čem mluvím? Už v jednom z předešlých článků jsem se zmínila o beta verzi češtiny pro DA2. A ano už zítra 25.4. je slibována :). Schválně jsem teď nehrála DA2 a čekám na tu češtinu, protože s češtinou, to je teprve zážitek ze hry :D! Samozřejmě vám sem dám pak odkaz na stáhnutí a poté sama ozkouším češtinu v praxi :). Moc obdivuji ty lidi, co si udělají tu práci s překladem. Třikrát hurá pro ně! n_n
___________________________________________________________________________________________________
aktualizováno 25.4. v 11:40

Takže čeština se k mé smůle odkládá na 27.4., ale prý se může objevit už během zítřka. Nu což, tak si ještě chvíli počkáme :)

Obrázek XD

24. dubna 2011 v 14:50 | KyShi |  Grafika a pod.
Už dlouho slibuju ten návod na lineart a vlastně na celý obrázek, ale moc času nemám (tím se snažím zakrýt, že se složka s návodem ztratila někde v kompu -_-). Proto tu zatím jako náhradu máte jeden rozborový obrázkový ,,postup,, jak asi tak vytvářím obrázky já (bohužel nemám ještě ten tablet)... Berte to jako takový ,,úvodňák,, do mých návodů o grafice :).

1) Tužkový art naskenovaný do kompu...(neberte v úvahu jednoduchost obrázku, byla to záležitost pár minut)
Zbytek pod perexem.

Kniha Mass Effect - Odveta

22. dubna 2011 v 22:47 | KyShi |  Newsky a zajímavosti z herního světa
Jak už fanoušci Mass Effect jistě ví, tak 14.4. vyšlo pokračování zatím tří dílné série knížek Mass Effect. Kniha nese název Odveta a lze ji možno zakoupit třeba na stránkách fantasyshop.cz . Sama knihu už mám, dneska jsem si ji byla vyzvednout v knihkupectví n_n, a mohu ji doporučit. Pokud ještě nemáte předchozí dva díly a chtěli byste si je přečíst, můžete je zakoupit též na stránkách fantasyshop. Kniha je menší (velikostí), měká vazba a asi okolo 280 stran...
Info shrnutí:

Název: Mass Effect: Odveta
Napsal: Drew Karpyshyn
Nakladatelství: Fantom Print
Lze zakoupit: ZDE (na odkazových stránkách lze sehnat i předchozí díly Zjevení a Vzestup)
Více informací v TOMTO článku...


LOTC s Hair Tints for DA2

22. dubna 2011 v 13:08 | KyShi |  DA2 mody
Tento mod přidává do hry další barvy vlasů. Nepoužívám ho, jelikož když jsem ho použila, zmizel mi mod na Hawke´s hairstyle, ale někteří ho jistě rádi uvítají :).

Stránka modu aneb stahujte: ZDE

Náhled:

Pineappletree s Vibrant Hair for DA2

21. dubna 2011 v 20:22 | KyShi |  DA2 mody
Mohli jste si všimnout, že jsem založila novou rubriku mody. Budu sem ale dávat jen ty, které mě zaujaly nebo které používám (v takových případech přidám i fotky)

Tento mód upravuje textury vlasů v DA2 na ,,více realistické,,. Sama mód používám, takže můžu potvrdit, že funguje a podle mě vlasy vypadají o moc lépe než ty zváštně lesklé originální...

Stránka módu aneb stahujte: ZDE

Náhled pod perexem...


DA2 patch 1.02

21. dubna 2011 v 14:49 | KyShi |  Newsky a zajímavosti z herního světa
Jde už o několik dní starou novinku. Neměla jsem čas ji uveřejnit. Jde o druhý patch na DA2 (první byla beta verze) a opravuje dost chyb. Určitě stahujte.

Velikost: 20,6 MB
Stahujte: ZDE

Pro více informací klikněte SEM na zdrojovou stránku.


6.Design

20. dubna 2011 v 22:38 | KyShi |  Blog a změny

Co já ještě nespím :D? Ne to teda ne, už od 17 makam na designu č.6 a asi před hoďkou jsem ho konečně dokončila. Měla jsem strašné problémy s ukládáním obrázků a změn v designu, ale nakonec jsem zabodovala a s minimálníma ztrátama ho dokončila. A jaké že jsou ty ztráty? Stránka po 5100 pixelech končí a je jen černo, což je špatný u delších článků. Blog.cz mi totiž větší okraje uložit nedovolil...(teda dovolil v jpg, ale to se divně rozmazalo a ,,načárkovalo,,) Kdyby aspoň napsal, že je obrázek příliš velký, ale on ne on mě musel poslat zpět do galerie a ani mě neupozornil -_-... A ještě nwm jak se bude zobrazovat stránka. Musela jsem ji kvůli technickým problémům šoupnout do leva. Kdyžtak napište a já to zkusím aspoň malinko opravit. Mně ta stránka nevadí, mám velikou obrazovku, ale ne každý má to štígro. Dost stěžování a teď pochvaly... Mám stažené nové runové brushe a jsou vážně super :D. Použila jsem je hned několikrát a jsem s nimi nadmíru spokojená n_n! Design teď vypadá o moc míň ,,amatérsky,, i když žádná převeliká sláva to není... Jo a málem bych zapomněla! Mám new ikonku. Je to sice jen vybarvený lineart, ani jsem se neobtěžovala se stínováním, no ale musíte uznat, že ta stará ikonka byla strašná (něco co zbylo ze starého blogu). Na ikonce je KyShi (já). Celý tužkový obrázek si můžete prohlédnout v naší výrobě. Ježiš já se rozkecala, tak už radši se pustím do mé tradice - psaní infa o designu XD...

Jmenuje se: Runes of Blood (má poukazovat na krvavou magii v DA respektive v DA2)
ZDROJ OBRÁZKŮ: výjimečně jenom jeden obrázek a to z deviantart.com od kerighan

Záhlaví: Černobílá Marian Hawke s rudýma brushema po stranách a runovýma brushema. Nemůžu si pomoct ten obrázek se mi strašně líbil :).

Stránka: Stejná jako u minulého designu i se stejným písmem akorát přechází do záhlaví.

Menu: Stejné, žádné změny...

Okraje str.: Tak ty mi daly taky co proto. Jsou černé s matně viditelnými runami.

Zápatí: Nezměněno...

Náhled:


Tak já jdu dodělat ten náhled a pak půjdu asi ještě na chvíli hrát Mass Effect. Ano čtete správně, začala jsem ho hrát od znova, kvůli nějakým rozhodnutím a ke všemu ta hudba...ME má jedny z nejlepších doprovodných soundtracků vůbec :)!!!

Ojoj :D

19. dubna 2011 v 22:21 | KyShi |  Důležité!!!


Heh tak jsem opět zde. Nedivte se, trochu mi hrabe (to bude z toho kafe XD). Nemůžu si pomoci, ale mám strašnou chuť udělat new design na blog a teď, když už mám konečně hotovou tu pitomou prezentačku na děják, můžu konečně robnit :D! Našla jsem úžasné obrázky na design, mozná použiju v kombinaci s těmito na tutom designu, ale ještě nwm... Takové nadšení pro věc n_n. Už vidím, jak mě přejde hned, jakmile zapnu GIMP XD...Nu což, kdyby tu teď něco blblo, měnilo se a tak, tak víte, že to tu nastavuju...Tak já se du pustit do práce...


___________________________________________________________________________________________________
aktualizováno v 1:16

No tak z designu nic nebude. Mám ho rozdělaný, ale ten dement blog.cz mi ho nechce uložit. Když chci uložit new záhlaví, tak mi to nahlásí, že ho nemůže najít v PC. Zkusím to ještě zítra a pokud to nepůjde, tak napíšu na blog.cz (pokud se budou obtěžovat s odpovědí...)

___________________________________________________________________________________________________
aktualizováno 20.4. v 17:54

Tak pokus č.2. Nakonec jsem se dopachtila k tomu, že design bude úplně jiný, než jsem zamýšlela, protože jsem našla jeden úža obrázek Marian Hawke, ale je no...krapet černý... Doufám, že to nebude vadit, bude hodně tmavý...

Zase nestíhám...

14. dubna 2011 v 22:23 | KyShi |  Důležité!!!

Jej tak jsem se tu zase jednou stavila :). No každopádně toho mám moc, jelikož 27.dubna dělám přijímačky, a ani na DA2 nemám čas *fňuk* T-T... Takže opětovně se omlouvám za nepřítomnost, ale až budou Velikonoční prázdniny, tak se pokusím dodat nějaké novinky. Máte naslibovaný new ikonky, ten návod na lineart je ve výrobě a ke všemu jsou tu newsky o DA2 (patch a tak). U těch newsek se zastavím, protože mám informaci, že BETA VERZE ČEŠTINY PRO DA2 BUDE UŽ 25.DUBNA!!! což je úplně super a jakmile vyjde, dám sem odkaz. Nebude to úplně ťuťo-ňuňo čeština - nějaké chyby a údajně bez ženského rodu (a já zrovna hraju za female XD)... Takže do prázdnin se na blog asi nedostanu, tak nečekejte zatím nic nového (jelikož NiETa také odmítá psát články na blog...). Tak zatím pápá, musím si ještě připravit do školy :).